Święta w wersji minimal – da się? 2016-11-05T15:29:56+00:00

Project Description

Minimalistyczne święta z Cotton Cafe

Uwielbiamy oglądać w sieci świąteczne uszytki i tkaniny w świąteczne wzory. Bałwanki, reniferki czy płatki śniegu dodają szczypty magii i znacząco poprawiają atmosferę, kiedy przygotowujemy dom na święta. Ale… Problem z tkaninami i wzorami typowo świątecznymi jest taki, że choć wyglądają cudownie w grudniu, oświetlone światłem choinkowych lampek, to przez pozostałe 11 miesięcy są kompletnie bezużyteczne. Ukryte głęboko w szafach czekają na kolejny świąteczny sezon. Szycie akcesoriów domowych, by cieszyć się nimi tylko przez kilka (dosłownie – kilka!) tygodni zawsze wydawało mi się bez sensu. W dodatku przestrzeń do przechowywania takich dekoracji w naszym domu jest mocno ograniczona.

Rozwiązaniem tego problemu może być szycie dekoracji, które świetnie sprawdzą się w okresie świątecznym, ale są wystarczająco uniwersalne i minimalistyczne, by prezentować się odpowiednio przez cały rok. W tym roku postanowiłam sprawdzić tą teorię w praktyce. Przez cały listopad i grudzień będziemy dzielić się z Wami darmowymi projektami dekoracji świątecznych (i zimowych), które będą wyglądać równie dobrze przez cały rok. Jeśli macie ochotę się przyłączyć, śledźcie nasz profil na Facebooku i zaglądajcie na naszą stronę i do sklepiku.

A w sklepiku pojawiły się czarmpaki i mini czarmpaki w świątecznych, minimalistycznych zestawach – każdy czarmpak składa się z 3 kolorów (ciemna zieleń, miękka biel i nasycona czerwień) w wersji jednobarwnej (tzw. solidy) i w printach, które świetnie sprawdzą się w szyciu na święta i na każdy inny okres w roku.

To co? Poszyjemy razem?