Projekt PODUCHA – techniki szycia poszewki na poduszki

Tyle poszewek do uszycia, a tak mało czasu…

W ostatnim czasie moje myśli zaprzątają… poduszki i poszewki, a raczej różne techniki szycia tychże. Zawsze mi się wydawało, że jest jeden prosty sposób i nie ma co „odkrywać Ameryki”. A jednak nie miałam racji. Kiedy pisałam instrukcje do serii pikowanych projektów z heksagonami w roli głównej, okazało się, że istnieje naprawdę wiele sposobów na wykończenie poszewki na poduszkę. Z jednego kawałka, na zaszewkę z podwójnym zawinięciem lub podwójną warstwą materiału, zapinane na guzik lub na zamek, pikowane lub proste, z lamówką lub bez… Można by tu długo wymieniać. Oczywiście poduszka poduszce nierówna i każda metoda ma swoje wady i zalety.

 

szycie poszewki z lamówką

Zastanawiałam się, które poduszki są najbardziej praktyczne, które najladniejsze… Nie mogłam się zdecydować, którą metodę przedstawić w naszych instrukcjach. Ostatecznie postanowiłam pozostawić ten wybór Wam. Przez najbliższych kilka miesięcy będę prezentować tu, na blogu, kolejne sposoby wykonania poszewki na poduszkę – od tych najprostszych po najbardziej fikuśne i skomplikowane.

A Wy same zdecydujcie, który sposób najbardziej Wam odpowiada. Chociaż jeśli jesteście jak ja, nie wystarczą Wam moje spostrzeżenia i opinie – będziecie musiały wypróbować każdy z przedstawianych sposobów. A kiedy już to zrobicie, nie zapomnijcie się pochwalić i skomentować tu lub pod następnymi postami z nowej serii. Mam nadzieję, że wkrótce niejedna poducha w Waszym domu będzie zrobiona według instrukcji z naszego bloga. W moim na pewno!

Do zobaczenia już niedługo przy szyciu pierwszej z wielu, wielu poduszek.

2017-01-18T01:48:47+00:00

Leave A Comment